17 września 2022

Jesień w Muzeum

Muzeum Limanowa > Aktualności > Jesień w Muzeum

Jesień coraz bliżej, rozpoczął się rok szkolny. Może to być czas nie tylko nauki w szkole, ale także zdobywania wiedzy przez zabawę i przez doświadczenie w czasie ciekawych zajęć pozaszkolnych. Wychodząc naprzeciw, w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej oferujemy program jesiennych lekcji muzealnych i warsztatów adresowanych do dzieci z przedszkoli i szkół.

Wśród proponowanych tematów znalazły się: kaligrafia, etnografia, fotografia, historia regionu limanowskiego, historia książki, malarstwo, ekologia, a także programowanie ozobotów. W ramach warsztatów zapraszamy m.in. do:

*pisania pięknych liter gęsim piórem i stalówką,

*tworzenia krosna tkackiego,

*robienia biżuterii z jarzębiny,

*robienia postaci z siana,

*projektowania ekslibrisów do domowych biblioteczek,

*malowania na szkle limanowskich pejzaży,

*robienia witraży,

*zapoznania z kodowaniem i programowaniem ozobotów.

Nie zabraknie także gier terenowych z ogniskiem – wycieczki na Miejską Górę i Łysą Górę, Wzgórze Jabłoniec i grę w Parku Miejskim. Z pewnością znajdziecie temat, który Was zainteresuje.

Zachęcamy do zapoznania ze szczegółowym programem jesiennych spotkań w muzeum, który znajdziecie na naszej stronie internetowej www.muzeum.limanowa.pl oraz profilu facebookowym.

Serdecznie zapraszam

Magdalena Urbaniec

p.o. Dyrektora Muzeum Regionalnego

Ziemi Limanowskiej

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by