07 czerwca 2024

Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Muzeum Limanowa > Aktualności > Wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej przygotowało bogatą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży

Warsztaty stacjonarne dla młodzieży

STUDIUM RYSUNKU

profesjonalne zajęcia nauki rysunku od podstaw, m.in. rysunek draperii, martwej natury, portretu

od 14 r. ż.

w każdy wtorek 12.00 -16.00

prowadzący: mgr Dagmara Malinowska

WAKACYJNE SPOTKANIA Z KALIGRAFIĄ

najpiękniejsze pismo copperplate (kursywa angielska)

od 12 r. ż.

w każdą środę: 15.00 – 17.00 (poza 31.07.)

prowadzący: mgr Lidia Marek – Jurkowska

ILLUMINATORSTWO

dekoracje inspirowane średniowiecznym manuskryptem od 12 r. ż.

w każdy piątek: 15.00 – 17.00 ( poza 02.08.)

prowadzący:  mgr Lidia Marek – Jurkowska

WARSZTATY TEATRALNE

od 14 r. ż.

w każdy czwartek  15.00 – 17.00

prowadzący: Jan Dariusz Wójcik, mgr Dagmara Malinowska

SPOTKANIE  Z GRAFIKĄ WEKTOROWĄ i RASTROWĄ

OD 12 r. ż.

w każdy piątek

10.00 – 12.00 (od 02.07., bez 02.08.)

uczestnicy przynoszą własne laptopy

prowadzący: mgr Anna Porowska – Witek

ŁAMACZE KODÓW

10 warsztatów z: alfabetu Morse’a, programowania w Scretch, szyfrowania, matematyka i fizyka w otaczającym nas świecie, odkrywanie Excela, tajniki informatyki

od 11 r. ż.

poniedziałek 01.07. – piątek 05.07.; godz. 10.00 – 16.00

prowadzący: Andrzej Sądelski, Bartłomiej Studniarek  

Po zakończeniu warsztatów wydajemy dyplomy uczestnictwa. Na zakończenie wakacji planowany jest powarsztatowy wernisaż prac rysunkowych, iluminatorskich.

WARSZTATY STACJONARNE DLA DZIECI OD 6 LAT

CZERWIEC

TYDZIEŃ Z IGŁĄ, NITKĄ I SZYDEŁKIEM  – warsztaty krawieckie

prowadzący: Anna Porowska – Witek, Lidia Marek – Jurkowska

poniedziałek 24.06

9:00 – 15:30  Podstawowe ściegi i ćwiczenia w zszywaniu prostych form

wtorek 25.06

9:00 – 15:30 Przytulanka z filcu ( na bazie wiedzy z dnia poprzedniego)

środa 26.06

9:00 – 15:30 Haftowanie: Wprowadzenie do haftowania i ćwiczenia na szablonach, CZ. I

czwartek 27.06

9:00 – 12:00 – Haftowanie CZ. II

1300 – :15:30 Szydełkowanie: Wprowadzenie do szydełkowania podstawowe ściegi

piątek 28.06

9:00 – 15:30 Szydełkowanie  CZ. II

LIPIEC

WARSZTATY PLASTYCZNE I KULINARNE

prowadzący: Anna Porowska – Witek, Magdalena Urbaniec, Lidia Marek – Jurkowska,   Dagmara Malinowska

poniedziałek  01.07

9:00 – 12:00 Martwa natura różnymi technikami (ołówek, węgiel, akwarela, akryl) na  sztalugach

13:00 – 15:30 Letni deser na dworze … pieczemy tartę z owocami leśnymi

wtorek 02.07

9:00 – 12:00  Malowanie na szkle i kaligrafowanie Inicjału złotą farbą

13:00 – 15:30 Robimy dżemy i konfitury

Środa 03.07.

9:00 – 12:00 Podróże kulinarne: USA – robimy hamburgera, frytki z różnych warzyw

13:00 – 15:30 – Dinozaury ze szkła – tworzenie szklanych witraży

czwartek 04.07 

9:00 – 12:00 Rzeźba – Glina. Wstęp do formowania + modelowanie z masy samoutwardzalnej

13:00 – 15:30 Warzywna orkiestra – tworzenie instrumentów z warzyw

piątek 05.07.

9:00 – 12:00 – Podróże kulinarne: Meksyk –chilli con carne i quesadilla

13:00 – 15:30 – Zabawa jak dawniej … tworzymy zabawki ze szmatek i siana

poniedziałek 08.07.

9:00 – 12:00 Parkowe malowanie na folii + zabawy taneczne ( w razie deszczu w muzeum)

13:00 -15.30 – Podróże kulinarne: Indie – poznajemy indyjskie przy przyprawy i robimy curry

wtorek 09.07.

9:00 – 12:00 – Portrety różnymi technikami (ołówek, węgiel, akwarela, akryl) na  sztalugach

13:00 – 15.30 – Podróże kulinarne: Chorwacja, Serbia – robimy naleśniki po bałkańsku

środa 10.07.

9:00 – 12:00 – Nitka – zabawa – obraz, Kulkografia

13:00 – 15:30  Robimy biżuterię: branzoletki z żyłek i rzemyków

czwartek 11.07.

9:00 – 12:00 Podróże kulinarne: Włochy – robimy pizzę, spaghetti, pesto

13:00 – 15:30 Dworskie słodkości: robimy bezę i desery lodowe

piątek 12.07.

9:00 – 12: 00 OGRÓD I LAS … w słoiku

ZRÓB TO SAM … – podstawy modelarstwa

prowadzący: Bartłomiej Studniarek, Andrzej Sądelski

poniedziałek 08.07.

9:00 – 12:00 Stwórz własny wachlarz

13:00 – 15:30 Stwórz własny wiatrak

wtorek 09.07.

9:00 – 15:30 Stwórz własny pojazd

środa 10.07.

9:00 – 12:00 Stwórz własny lampion

13:00 – 15:30 Stwórz własny latawiec (dzieci robią latawce rombowe lub latawce z wiatrołapem)

czwartek 11.07.

9:00 – 15:30 Stwórz własną łódkę

piątek 12.07.

9:00 – 12:00 Zbuduj domek dla ptaków

13:00 – 15:30 Stwórz własny szybowiec

WARSZTATY DAWNYCH ZNACZEŃ – warsztaty historyczne

prowadzący: Bartłomiej Studniarek, Magdalena Urbaniec

poniedziałek 15.07.

9:00 -12:00 – Historia pieniądza i projektowanie własnej monety i banknotu

13:00 – 15:30 – Historia herbów i tworzenie własnego herbu i loga

wtorek 16.07.

9:00 – 12:00 Stwórz własne drzewo genealogiczne

13:00 – 15:30 – Quest „Poznaj przeszłość Limanowej” ze spacerem po mieście

środa 17.07.

9:00 -12:00 Skąd się wzięła pieczątka? Zaprojektuj własną z wosku i laku

13:00 – 15:30 – Glina się wygina … warsztaty tworzenia własnej postaci historycznych z gliny

czwartek 18.07.

9:00 – 12:00 – Gry starszej daty – warsztaty rekreacyjne poświęcone grom od antyku do dziś

13:00 – 15:30 – Poznaj historię map. Zostań kartografem.

piątek 19.07.

9:00 – 12:00 – Freskografia … nieszablonowe warsztaty tworzenia fresków

13:15:30 – Stwórz własną mozaikę

TEATR CIENI

prowadzący: Anna Porowska – Witek

poniedziałek 22.07

9:00 – 15:00 czytamy Porwanie tajemniczej księgi .– układamy scenariusz

wtorek 23.07.

9:00 – 15:00 – robimy postacie i scenę z kartonów

środa 24.07.

9:00 – 15:00 – próby – ćwiczenie ról

czwartek 25.07.

9:00 – 14:00 próby – ćwiczenie ról

14:00 – 15:00 – Porwanie tajemniczej księgi – przedstawienie teatralne (z popcornem)

SIERPIEŃ

SPOTKANIE Z PROJEKTOWANIEM WNĘTRZ I ARCHITEKTURĄ

prowadzący: Anna Porowska – Witek, Bartłomiej Studniarek

poniedziałek 05.08.

9:00 – 12:00 Zaprojektuj swój pokój (rysunek z układem funkcji i koncepcja)  – cz. I

13:00 -15:30 Zbuduj zaprojektowany pokój – cz. II

wtorek 06.08

9:00 – 12: 00- DESIGN … o sztuce użytkowej – cz. I

13:00 – 15:30 – Zaprojektuj i zbuduj designerską pufę – cz. II

środa 07.08

9:00 -12:00 – Zabawa kolorem we wnętrzu …

13:00 – 15:30 – Zaprojektuj indiański ozdobę „łapacz snów”

czwartek 08.08

9:00 – 12:00 – Sztuka recyclingu, czyli nie wyrzucaj wykorzystaj, cz. I

13:00 – 15:30 – Sztuka recyclingu, czyli nie wyrzucaj wykorzystaj, cz. II

piątek 09.08

9:00 – 15: 30- Zaprojektuj i zbuduj własne miasto

WARSZTATY ZIELARSKO-ALCHEMICZNE

prowadzący: Anna Porowska – Witek, Bartłomiej Studniarek, Lidia Marek-Jurkowska, Dagmara Malinowska

12.08. poniedziałek

9:00 – 15:30 Zielnik, czyli  przygotowanie roślin i ziół do suszenia. Rysunki z opisem roślin inspirowane Zielnikiem Stanisława Wyspiańskiego

13.08. wtorek

9:00 – 12:00 – Pachnidło … tworzymy świece zapachowe i perfumy

13:00 – 15:30 – Eksperymenty alchemika

14.08. środa

9:00 – 12:00 – Pleciemy  wianki i bukiety z ziół i kwiatów

13:00 – 15:30 – Warzymy atrament według tradycyjnej receptury

WARSZTATY PLASTYCZNE I GRY

prowadzący: Anna Porowska – Witek, Bartłomiej Studniarek, Andrzej Sądelski

poniedziałek (19.08.)

9:00 – 12:00 – LAS i OGRÓD w słoiku

13:00 – 15:30 – „Graj w otwarte karty” – warsztaty z wszelakich gier karcianych

wtorek (20.08.) 

9:00 – 12:00 – Projektujemy warzywne wzory

13:00 – 15:30 Gry w stylu „czuć pieniądz” … czyli ograj ekonomiczną konkurencję

czwartek (22.08)

9:00 – 12:00 – Wydrap podwodny świat

13:00 – 15:30 „Szachy i inne sporty ekstremalne, jak bingo”

piątek (23.08) 

9:00 – 12:00 – Dzień  Lego i Scrabble  

13:00 – 15:30 – Kolaż, czyli co mi w duszy gra

poniedziałek (26.08.)

9:00 – 12:00 – Maluj klejem i akwarelami

13:00 – 15:30 – „Gra w ciemno”, czyli  zgadnij kto oszukuje i wygraj

wtorek (27.08.)

9:00 – 12:00 – Abstrakcja w przestrzennym obrazie

13:00 – 15:30 -„Kości zostały rzucone” – warsztaty z gier w kości i kontekst historyczny

środa 28.08

9:00 – 12:00 – Frotaż, czyli sztuka odciskania w papierze

13:00 – 15:30 – Graj w Uno i Makao, czyli  jedna gra wiele wariantów

czwartek 29.08

9:00 – 12:00 – Marmurkowanie, czyli przenoszenie wzoru z powierzchni wody na papier

13:00 – 15:30 – Gramy w „Catan”

…………..

Cena: 1 zajęcia (czas: 150 – 180 min) 25 zł/os.

Cena: 1 zajęcia całodniowe  (9.00 – 15:30) – 50 zł/os.

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych bezpłatnie

Płatność przelewem, kartą, gotówką, przed zajęciami.

Konto Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej: 95 8804 0000 0000 0022 3223 0001 (w tytule imię i nazwisko dziecka oraz nazwę i termin warsztatów)

12:00 – 13:00 przerwa obiadowa ( dzieci pod opieką edukatorów jedzą posiłek we własnym zakresie, muzeum zapewnia herbatę i wodę)

Ilość miejsc ograniczona.

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by