Wydarzenia

Patriotyczne pisanie

Muzeum Limanowa > Patriotyczne pisanie
12.11.2022
10:00

12 listopada br. w godz. 10.00-11.30 Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na warsztaty kaligraficzne pn. „Patriotyczne pisanie”, warsztaty przeznaczone są dla osób od lat 11+.
Uczestnicy zapoznają się z różnymi narzędziami i materiałami pisarskimi. Do dyspozycji są stalówki kaligraficzne, pędzle, brush peny, ptasie pióra. Przeanalizujemy wzorniki liter pochodzących z przedwojennych podręczników do nauki kaligrafii oraz wzorniki liter projektowanych współcześnie, wykorzystywanych jako kaligrafia nowoczesna.
Warsztaty rozpoczynamy rozgrzewką z ćwiczeniem floratury, malując orła w koronie i zgubione pióro „po śladzie”. Króluje biel papieru i czerwień atramentu.
Ćwiczymy litery i przepisujemy fragmenty patriotycznych cytatów i tekstów (m.in. „Mazurek Dąbrowskiego” Józefa Wybickiego, „Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”, cytaty z przemówień ministra J. Becka).
Zapraszamy do zabawy. Pióra w dłoń!
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: tel. 18 3372 042
lub e-mail. administracja@muzeum.limanowa.pl
Odpłatność: 20 zł/osoba

ZAPRASZAMY

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by