Wydarzenia

POKAZ MALOWANIA NA JEDWABIU I WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA AGATY KUŚ

Muzeum Limanowa > POKAZ MALOWANIA NA JEDWABIU I WERNISAŻ WYSTAWY MALARSTWA AGATY KUŚ
14.07.2023
17:00

ULOTNE JAK JEDWABNA PRZĘDZA …

Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Agaty Kuś pn. Ulotne jak jedwabna przędza, który odbędzie się w piątek 14 lipca  w Dworze Marsów przy ul. Józefa Marka 13.

            Werandowe spotkanie ze sztuką rozpocznie się od godziny 17.00 pokazem malowania na jedwabiu oraz prelekcją pn. Zioła nietoperze i ludzie. Oficjalne otwarcie artystycznej ekspozycji będzie miało miejsce o godz. 19.00.

      Agata Kuś – malarka, felietonistka, zielarka, członkini Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Nowym Sączu. Pochodzi z Mokrej Wsi k. Podegrodzia. Posiada wykształcenie rolnicze. Już od wczesnych lat szkolnych przejawiała artystyczny temperament, określony przez nauczycielkę jako „myślenie o niebieskich migdałach”. Odkąd pamięta, chciała malować, intrygował ją zapach farb i terpentyny, gdy podglądała malującego Wujka Jana.
 Pracowała zawodowo m.in. w Wiejskim Domu Kultury w Skrudzinie oraz w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu.  Coraz częściej myślała jednak o pracy
w wolnym zawodzie i malowaniu. Swoją działalność rozpoczęła w 2004 roku i ciągle poszukuje swojego stylu. Tworzy na różnych materiałach i w wielu technikach. Miłością darzy akwarele, ale zakochana jest w jedwabiu i jak sama podkreśla: z wzajemnością. Na ten najdelikatniejszy i zmysłowy w dotyku materiał nanosi najczulsze swoje emocje. Od niedawna mocno zaangażowana w akcję ochrony nietoperzy, szczególnie podkowca małego. Współpracuje jako animator z Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody „pro Natura” z Wrocławia, w ramach projektu LIFE+ Podkowiec Towers i maluje oczywiście … nietoperze, na jedwabnych chustkach. Trzeba podkreślić że ta miłość do nietoperzy zaczęła się
w Limanowej, podczas Nocy Muzeów’ 2021.

         Na co dzień Agata jest szczęśliwą żoną i mamą piątki dzieci. Na swoim profilu facebookowym  obiecuje, że wkrótce napisze więcej o swoim malarstwie. Na pewno opowie coś o tym na wernisażu. Zapraszamy.

Autor: Magdalena  Urbaniec, Lidia Marek-Jurkowska,  MRZL.

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by