Wydarzenia

W BARWACH KREATYWNOŚCI!- fotorelacja – ferie 2020 w muzeum

Muzeum Limanowa > W BARWACH KREATYWNOŚCI!- fotorelacja – ferie 2020 w muzeum
14.02.2020
10:00

Kreatywność w limanowskim muzeum w czasie tegorocznych ferii zimowych stała się synonimem pracowitości, cierpliwości oraz niesamowitej inwencji twórczej.

Prace wychodzące spod dłoni młodych uczestników warsztatowych spotkań kaligraficznych to tęczowe zapisy muzyki. Poznając pismo o nazwie „rotunda”, można się było przyglądać kopiom kart średniowiecznych rękopisów muzycznych, głównie graduałów. Zimowe warsztaty odbywały się pod tytułami: „Do re mi fa sol la” i „Z graduałem”, a adeptom wyrafinowanej sztuki kaligrafii gotyckiej patronował O. Gwido z Arezzo, żyjący w XI wieku benedyktyn, teoretyk muzyki, który wymyślił solmizację, a do odczytywania zapisu nutowego melodii posłużyły  mu pierwsze zgłoski Hymnu na cześć św. Jana. I ta historia inspirowała uczestników do pracy. Miłymi gośćmi tych zajęć byli także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Szczyrzycu.

Z kolei witrażowe warsztaty pod tytułem „Światło i barwa”, pozostające w klimacie dawnych rzemiosł, stały się wyzwaniem dla fantazji i pomysłowości uczestników zajęć. Tworzone tradycyjną techniką łączenia cyną, dziełka wymagały precyzji i skupienia by z drobnych, wielobarwnych szkiełek ułożyć niepowtarzalne obrazki.

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych spotkaniach warsztatowych i przypominamy, że wszystkich, których zaintrygowała technika tworzenia szklanych witraży lub zachwyciło piękno sztuki kaligraficznej mogą uczestniczyć w indywidualnych zajęciach odbywających się w ciągu roku w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej.

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by