Wystawy czasowe

Zapowiedź wernisażu on-line „Brożek intymny”

Muzeum Limanowa > Wystawy czasowe > Zapowiedź wernisażu on-line „Brożek intymny”

22 stycznia o godz. 19.30 na profilu Facebook oraz kanale YouTube Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej rozpocznie się transmisja wernisażu on-line „Brożek intymny”, który przybierze formę eksperymentu artystycznego.

Dostojewski napisał kiedyś słowa: My natomiast wierzymy, że sztuka ma własne jednolite, organiczne życie, a co za tym idzie – podstawowe, niezmienne prawa tym życiem rządzące. Sztuka jest dla człowieka taką samą potrzebą, jak jedzenie i picie. Potrzeba piękna i twórczości, która wciela je w życie, jest nieodłączna od człowieka, bez niej człowiek może w ogóle nie chciałby żyć na świecie.

Mając te słowa przed oczami wyobraźni muzealnicy już prawie rok mierzą się z zagadnieniem bezpośredniego doświadczenia sztuki, czy też działań artystycznych w kontekście ograniczenia kontaktów bezpośrednich. Przygotowywana od kilku miesięcy miniaturowa wystawa szkiców oraz rysunków Maksymiliana Brożka, czerpiąc z zasobów muzeum, miała być próbą przełamania konwencji, a uzyskała zaskakującą wielowymiarowość koncepcji. Realny i wymierny aspekt wystawy będzie dostępny w salach ekspozycyjnych (gdy tylko zniesienie obostrzeń epidemicznych pozwoli zaprosić publiczność w mury muzeum) natomiast wirtualny, spróbuje przełamać bezosobowość internetowych przestrzeni i wprowadzić widza w intymny świat doświadczania bliskości sztuki. 22 stycznia uważne skupienie się na zmysłach wzroku i słuchu przeniesie widzów poszukujących estetyki w przestrzenie nieznanej bliskości i światy zapomnianych doznań, które może oferować jedynie sztuka.

Trailer wernisażu: https://www.youtube.com/watch?v=AkgEV00NbuU

Transmisja wernisażu odpowiednia dla widzów powyżej 16 roku życia.

Tekst, grafika, trailer: Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by