11 października 2022

Lekcje Muzealne

Muzeum Limanowa > Aktualności > Lekcje Muzealne

W dniu dzisiejszym nasze muzeum odwiedziły dwie grupy : przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Jana z Kęt w Limanowej oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Limanowej. Młodsze dzieci uczestniczyły w lekcji pt. „Baśniowe Muzeum” w czasie której usłyszały legendy o Łysej Górze i Cudownej Kaplicy Matki Boskiej w Limanowej oraz baśń o przygodach Ognika Irlichta opisanych w „Porwaniu Tajemniczej Księgi i niezwykłej wyprawie Błędnego Ognika”. Dziękujemy za odwiedziny i wspólną podróż po muzeum.

Dzieci ze szkoły podstawowej uczestniczyły w lekcji na temat ginących zawodów. Cieszymy się, że tak wiele wiedzieliście o zawodach, które już dziś zanikają. Dziękujemy za bardzo duże zaangażowanie w czasie spotkania.