25 kwietnia 2023

„Z BLISKA I Z DALEKA” – wystawa

Muzeum Limanowa > Aktualności > „Z BLISKA I Z DALEKA” – wystawa

WYSTAWA BĘDZIE PREZENTOWANA W DNIACH 25.04.2023 – 15.06. 2023 ROKU W DWORSKIEJ WERANDZIE MUZEUM REGIONALNEGO ZIEMI LIMANOWSKIEJ WERNISAŻ WYSTAWY ODBĘDZIE SIĘ 12 MAJA W RAMACH WYDARZENIA KULTURALNEGO „NOC W MUZEUM 2023”.
HELENA ZIMOWSKA
ABSOLWENTKA LICEUM PLASTYCZNEGO W NOWYM WIŚNICZU. TWÓRCZO PRACUJE OD 2000 R. CZŁONKINI TOW.PRZYJACIÓŁ SZTUK PIĘKNYCH W NOWYM SĄCZU. DŁUGIE LATA WSPÓŁPRACOWAŁA TAKŻE Z KRYNICKIM STOWARZYSZENIEM TWÓRCÓW ” GALERIA POD KASZTANEM ” I GRUPĄ ARTYSTYCZNĄ PRZY ” CIVITAS CHRISTIANA ” W N.SĄCZU. UCZESTNICZYŁA W LICZNYCH PLENERACH W KRAJU I ZA GRANICĄ, ORGANIZOWANE PRZEZ TPSP I KRYNICKĄ GALERIĘ. BRAŁA UDZIAŁ W OKOŁO 140 WYSTAWACH ZBIOROWYCH I 11 INDYWIDUALNYCH. W WYSTAWACH KONKURSOWYCH PRACE ZDOBYWAŁY NAGRODY I WYRÓŻNIENIA. MALUJE PEJZAŻE TE BLISKIE I TE „PRZYWIEZIONE” Z PLENEROWYCH PODRÓŻY. POSŁUGUJE SIĘ RÓŻNYMI TECHNIKAMI. MALARSTWO SAKRALNE RÓWNIEŻ NIE JEST JEJ OBCE JAK IKONY I NIE TYLKO ( OBRAZ W KOŚCIELE W CHOMRANICACH, W KOŚCIELE MB NIEPOKALANEJ W NOWYM SĄCZU, PORTRETY PATRONÓW W SZKOLE W TĘGOBORZY I PRZECIESZYNIE). WYKONUJE TEŻ TRADYCYJNE PISANKI WG WŁASNYCH WZORÓW, METODĄ WYDRAPYWANIA.

Galeria zdjęć

Wystawy stałe

Używamy plików cookies, aby ułatwić korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie.

Designed & Developed by